TAJEMNÝ ZÁMEK VALTICE

Krásný a monumentální barokní zámek Valtice je obestřen mnoha záhadami a dějištěm četných paranormálních jevů. Tajemné přízraky je možno spatřit nejen v zámeckých komnatách a v dlouhých chodbách, ale také ve sklepení zámku nebo prostorách přilehlého hotelu.

TAJEMNÝ ZÁMEK VALTICE

Historie zámku Valtice

První písemné zmínky o Valticích pochází z konce 12. století. Na místě dnešního barokní-ho zámku stával původně gotický hrad, který byl založený pasovskými biskupy nebo rakouským rodem Seefeldů (až do roku 1920 Valtice patřily totiž k Dolním Rakousům). Od roku 1387 až do roku 1945 náležel bohatému a mocnému rodu Lichtenštejnů. Několikrát byl přestavován, ve 2. polovině 16. století byly provedeny renesanční úpravy. Později byl zámek poškozen Švédy v letech 1645–1646 a poté následovala dlouhodobá barokní přestavba. Na výstavbě zámku se podíleli význační architekti. V průběhu 18. století se prováděly úpravy zámecké zahrady a parku v 1. polovině 19. století za Jana I. Lichtenštejna rozsáhlá krajinářská úprava celého valtického okolí. V roce 1945 přešel zámek do majetku státu.

Sto zámeckých komnat

Zámek Valtice stojí na nízkém návrší jižně od náměstí. V honosném zámku je na sto místností a zpřístupněno je jich sedmnáct. Zámek Valtice je jedním ze dvou hlavních objektů unikátního Lednicko-valtického areálu, zařazeného do Fondu světového kulturního dědictví UNESCO. Ve Valticích měli tehdejší šlechtici své pevné sídlo a pak nechali v nedaleké Lednici vybudovat další zámek, ještě majestátnější a luxusnější, kam jezdilo panstvo jenom na léto.

Černá bytost ve sklepení a výpadek elektrického proudu

Na zámek Valtice a průzkum záhadných jevů jsme se vypravili s kolegy začátkem května odpoledne. Docela jsme se těšili, protože je to tu prý velmi tajemné… Počasí nám přálo, bylo v tu chvíli nádherně. Nejdříve jsme prošli
chodbami zámeckého hotelu a v některých místech jsme vnímali přítomnost něčeho neznámého a cítili jsme místy i závan chladného vzduchu. Vyfotila jsem zde také orby, zhmotnělé světelné koule plazmatické energie. Na půdě věže s gotickými oblouky jsou vyryta na trámech nějaká německá jména, zde se musely v minulosti dít také podivné věci. Zhmotňovala se tu totiž přímo plazmatická mlhovina…

Pak jsme sešli dolů do podzemí...A tady to začalo!

Víc si můžete přečíst v čísle 9/2018.

O výstavě právě probíhající na zámku Valtice si přečtěte ZDE.

 

Text a foto: Alena Horká


Arnošt Vašíček

Významný český záhadolog. Vystudoval Fakultu žurnalistiky UK v Praze, jako obor si vybral filmovou a televizní žurnalistiku. Kromě novinářské a literární práce se zabýval námořním jachtingem a zúčastnil se tří velkých námořních expedicí. Jeho největším koníčkem je však luštění tajemných záhad. Při svých výpravách za neodhalenými záhadami navštívil již více než 80 zemí na pěti kontinentech a také četné ostrovy v Tichomoří a v Indickém oceánu. Předmětem jeho zájmu byly a jsou především nerozluštěné archeologické nálezy, nevysvětlitelné úkazy a tajemné jevy, utajované rituály a legendy. V posledních létech píše také scénáře hraných televizních filmů a seriálů.

Témata: paranormální jevy zámek Valtice Lednicko-valtický areál dědictví UNESCO tajemné přízraky záhady a mystika

Diskuse ke článku


Dnešní horoskop

Aktuální číslo

Nejbližší akce

01.01.2020 - 31.12.2020

Praha

01.01.2020 - 31.12.2020

Praha

18.09.2020 - 20.09.2020

Výstaviště Praha Holešovice

21.09.2020 - 29.09.2020

Praha

21.08.2021

TOP HOTEL, Blažimská 4, Praha 4

Další akce
Top články měsíce v Novém Fénixu.