Radost a zdraví, ale i vztahy

Jak naše osobní štěstí souvisí s partnerstvím? Vždyť všichni víme, že nejprve je důležité, abychom uměli být šťastni sami se sebou.

Radost a zdraví, ale i vztahy

Pozvánka na akci: Ruslan Narushevich – Umíráme na nelásku
17. a 18. března v Praze, Dům Černá Labuť
Jak naše mezilidské vztahy ovlivnuji naše zdraví? Proč se bojíme prožívat opravdové štěstí? Existuje štěstí, které trvá? Jak a co je třeba přijmout a co je naopak nutné změnit? Existuje vůbec opravdové štěstí? Je bezpečné být ženou? Jací jsou opravdoví muži? Je možné žít harmonický partnerský vztah? …

 

Vzhledem k energiím, které od roku 2012 na naši planetu proudí, se stává, že někteří lidé mají rázem silně nadprůměrnou životní energii. Intenzita těchto energií se neustále zvyšuje, což se začíná projevovat stále ve více aspektech bytí.

Existuje trvale udržitelné štěstí? Jak naše osobní štěstí souvisí s partnerstvím? Vždyť všichni víme, že nejprve je důležité, abychom uměli být šťastni sami se sebou. Ano, to je pravda. Štěstí se nerodí nikde mimo nás, ale to, jak se rozvíjí a kultivuje, je věc druhá. Jako lidé jsme stvořeni ve dvou pohlavích, jsme opravdu předurčení žít společně ve svazku muže se ženou. I proto se i další život rodí z takového spojení. Nemusíme být velkými psychology, aby toto dávalo smysl.
Je tady ale jiná alchymie, a tou je – jak nejzdravěji vyvíjet tyto vztahy pro naši evoluci. Narodíme se, a našimi primárními „bohy“ jsou maminka a tatínek. Od nich se učíme životu a tedy i vztahy. Od nich se učíme jak se chovat sami k sobě a k druhým. Od toho se odvíjí i naše další fungování ve společnosti, růst naší duše a zdraví obecně. Ale kdo to učil je? Vývoj doby vedl důraz na vědu a techniku, na výzkum, diplomy, doktoráty a tituly před i za jménem. Kde je ale naše lidská stránka? Proč jsme všichni vystudovaní, v peněžence bohatí, závislí, třikrát rozvedení nebo nesezdaní, zranění a s ironickým postojem, že manželství je přežitek doby?
Máme spoustu peněz, tituly a navenek žijeme snový život, ale po cestě za štěstím nám uniklo, že jsme podepsali smlouvu s ďáblem. Platíme za to tu největší daň. Platíme naším zdravím a zdravím našich dětí.
Není tedy pravda, že partnerský vztah souvisí s naším celkovým zdravím? Tak proč se v tomto oboru nevzděláváme od základní školy?
Tématem zdraví se zabývám celý život. Prvních 25 let nevědomě, dalších téměř 20 již s větším důrazem na to, co jsem v běžném vzdělávacím systému nenašla. Přes studium různých ozdravných metod, cestování, tělesnou terapii, ale především žitím života samotného jsem se před osmi lety „prokousala“ ke stravě raw food. Tato zdánlivě módní vlna ke mně přišla naprosto z jiného úhlu. Sama jsem z nepochopení svého místa ženy měla spoustu práce s vlastní hodnotou, a tak jsem ji různými způsoby podporovala. Přicházelo mnoho negativních zkušeností, ale kdo hledá, najde. Když jsem objevila zázraky raw food, nešlo mi v první řadě o jídlo, ale o moc a sílu přírodní stravy. Výživa, jež je takhle surová, v sobě nese mnoho informací, které nás napojují na přirozenost, a tudíž na vlastní intuici. Jak to souvisí s partnerstvím? Hodně. V tomto období se doslova skládala celá mozaika všeho, co jsem věděla, ale víceméně nepoužívala. Přes raw food jsem najednou začala veškeré vědění používat v praxi a otevřel se mi jakoby nový obzor uvědomění si sama sebe. Nepřišlo ke mně jen uvědomění si vlastního místa, ale i pochopení mojí role ženy. A to mi ze začátku vůbec nedošlo. To, že při práci s jídlem budu moci vnímat více i své ženství. Jak moc se naše role posunuly? Vždyť je to přece jasné. Žena opravdu posiluje svou ženskou stránku nejen prostřednictvím přípravy jídla, ale hlavně tím, co přes něj vyjadřuje. V mé kuchyni se začalo „vařit“ něco moc fajnového. Rus by řekl – „gatovit“, tedy připravovat.
Moje zdraví se zlepšovalo na úrovni těla i duše a téma mezilidských vztahů začalo více a více vystupovat do popředí. Přes vlastní zkušenosti s léčbou celistvosti a kurzy jsem začala vést vlastní praxi. V analýze diagnóz jsem vždy zkoumala, kde je původ našich neduhů. Není velkým tajemstvím, že prvotní zdroj je Rodina. Vedle genetiky a vrozených předpokladů je zde ale obrovský aspekt psychiky a takzvaného otisku, které vznikají právě v souvislosti s naší výchovou. Ta pak formuje i vývoj naší společnosti, našeho kolektivního vědomí a jsme tam, kde jsme.
Mnoho našich léčitelů, psychologů a lektorů již tyto souvislosti pochopilo, a stejně jako já i oni zaměřili svou praxi na zlepšení našich mezilidských vztahů. Já sama se věnuji tématu lidského poslání, zejména ženství a ženských rolí, spoustu let. Pracuji s podvědomou formou interpretace snu, s tělem formou tělesné terapie a se stravou. Mnoho ale také čerpám od odborníků z bývalého Sovětského svazu. Jedním z takových specialistů na mezilidské vztahy je psycholog a astrolog Ruslan Narushevich. Jeho lekce jsou nejen zábavné, ale hlavně velmi pravdivé. Můžete namítat – kdo určuje pravdu? Pravda je tam, kde je důvěra. Kde je důvěra, je láska. Kde je láska, tam je růst. Napojila jsem se na jeho přednášky a začala jsem mnohé využívat pro sebe a mou praxi. Není vždy úplně jednoduché přijmout nové a jednoduše změnit, co máme zautomatizované. Je ale extrémně žádoucí začít dělat věci jinak. Děláním stejného nedostaneme jiný výsledek. Je stále více těch, kteří se v únavě nad vlastními lekcemi dostali do pokory, která se chová jako nemoc, nouze či apatie právě v oblasti vztahů.

Mám pro vás opravdový dárek. Je to právě tento velmi úspěšný lektor na téma mezilidských vztahů. Dejte si šanci změnit svůj život a prožívat více štěstí. Ruslan Narushevich přijede a provede dvoudenní seminář ve dnech 17. a 18. března v Černé labuti. Více informací naleznete na www.evakavkova.com v sekci kurzy.
Své dotazy k tomuto tématu můžete zasílat na email eva@jidlolasky.cz.

Text a foto: Eva Kavková, tvůrkyně konceptu zdravé výživy „Food of Love“, autorka knihy „Žena, která toužila být silná“.

Ruslan NARUSHEVICH
Narozen v Litvě, se svými více než 25letými zkušenostmi v psychologii a astrologických konzultacích je považován za odborníka a specialistu v oblasti koučingu a rozvoje osobnosti. Publikoval 12 knih.

 

Článek byl publikován v časopise Nový Fénix 3/2018.