NOVÝ ROK VE ZNAMENÍ PSA

Rok 2018 slibuje ve znamení Psa odhalení skutečných přátel a spolehlivých partnerů, v osobním životě i ve společenské sféře.

NOVÝ ROK VE ZNAMENÍ PSA

Rok Psa začne 16. února a tradiční oslavy čínské ho nového roku potrvají několik týdnů, až vyvrcholí takzvaným Lampiónovým festivalem.
Někteří prorokují v novém roce vyřešení dlouhodobých sporů a očišťování hluboko zapomenutých problémů. Rok psa bude údajně přispívat spravedlnosti a stíhat zločince. Protože Pes projevuje řadu ctnostných kvalit, může dojít k narovnání mnoha nesprávných stavů. Pes bude štěkat proti všem „zlým duchům“ a zasahovat proti každé nespravedlnosti. Do tématu oslav čínského nového roku rozhodně patří velká zajímavost současné doby v podobě tří souborů umělecké společnosti Shen Yun Performing Arts, jejímž posláním je obnovovat prastarou čínskou kulturu, která na území Číny za vlády komunismu došla téměř naprostého zničení. Společnost působí v exilu, kde tvoří bez vlivu čínského režimu a během oslav nového roku cestují soubory po prestižních divadelních scénách mnoha světových metropolí v Americe, Evropě, Asii a Austrálii. Přesto, že se jedná o celosvětově uznávané těleso vysoké umělecké hodnoty, čínské úřady mu nedovolují překročit hranice Čínské lidové republiky.

Kalendáře a astrologie

Kromě evropské astrologie existuje i astrologie východní, která vypracovává odlišný kalendář. Ke zpodobnění věcí rovněž užívá zvířata v takzvaném „zvěrokruhu“, jako astrologie evropská, a rozděluje rok na 12 měsíců. Ovšem novorozence ezařazuje do typologie podle polohy měsíce, tedy lunárního kalendáře, ale podle roku, v němž se narodil, tedy kalendáře slunečního. Všichni novorozenci, kteří přijdou na svět v roce 2018, budou označováni jako lidé narození ve znamení Psa...

 

Celý článek si přečtěte v časopise Nový Fénix 2/2018

Text: Milan Kajínek, šéfredaktor Epoch Times, odborník na vztahy mezi Čínou a zahraničím, aktivista,
foto: pixabay.com


Témata: astrologie Milan Kájínek rok psa čínský kalendář čínský zvěrokruh

Diskuse ke článku


Další články

Dnešní horoskop

Aktuální číslo

Nejbližší akce

17.11.2018 - 18.11.2018

Centrum Manaia, Riegrova 6, 612 00 Brno

18.11.2018

Studio Třetí oko, Jičínská 6, Praha 3

21.11.2018

Praha - Obecní dům, Smetanova síň

22.11.2018 - 30.11.2018

Bratislava

Další akce
NOVÝ FÉNIX - TOP ČLÁNKY MĚSÍCE