MUDR. FREJ DOPORUČUJE: STRAVOU LZE LÉČIT NEMOCI

Přečtěte si rozhovor s MUDr. Davidem Frejem - propagátorem zásad protizánětlivé stravy, detoxu a s tím i úzce související dlouhověkosti.

MUDR. FREJ DOPORUČUJE: STRAVOU LZE LÉČIT NEMOCI

CENTRU FUNKČNÍ A PŘÍRODNÍ MEDICÍNY MUDR. DAVIDA FREJE VE SPOLEČNOSTI PRO HOLISTICKOU PÉČI O ZDRAVÍ „ECCE VITA“ JSME SE VNOŘILI DO PROBLEMATIKY PŘÍRODNÍ MEDICÍNY. PRÁVĚ S NÍ MÁ DOKTOR FREJ JIŽ VÍCE NEŽ DVACETILETOU ZKUŠENOST. DLOUHODOBÉ STUDIUM MODERNÍCH VĚDECKÝCH POZNATKŮ, BOHATÁ PRAXE A STUDIJNÍ POBYTY V ZAHRANIČÍ JEJ PŘIVEDLY KE KOMPLEXNÍMU PŘÍSTUPU V PÉČI O ZDRAVÍ.

K jakému konkrétně?
V současné konzumní společnosti se stále zvyšuje kaloricky bohatá, ale na některé živiny, zejména zdravé tuky a antioxidanty chudá strava s tendencí ke dlouhodobému, často neviditelnému zánětu. Ten probíhá často nepozorovaně, a to reakcí našeho těla a imunitního systému na vnější podněty prostředí, na toxiny a škodliviny ve stravě, vodě a ovzduší. Spouští se biologický proces, který má vést k tomu, abychom zůstali zdraví, ale pokud ona ochranná zánětlivá reakce přejde do chronického stavu, stává se zánět v našem těle skrytým zabijákem.

Proč přímo zabijákem?
Protože zánět je spjatý s civilizačními nemocemi, jako jsou alergie, kardiovaskulární a autoimunitní choroby, cukrovka, obezita a nádorová onemocnění.                                                      

                                                                                               PŘEDPLAŤTE SI ČASOPIS NOVÝ FÉNIX ZDE.

                                                           TVOŘTE SPOLEČNĚ S NÁMI PROSTOR PRO INSPIRACI NA CESTĚ ŽIVOTEM.

Jak se tomu lze vyhnout?
Pokud vynecháme některé složky stravy, na něž tělo reaguje citlivě nebo přímo alergicky, netrvá dlouho a zánět se eliminuje a začneme se cítit lépe. Změnou stravovacích návyků dochází k léčení zánětu. Svým klientům doporučuji nutričně vyvážené recepty protizánětlivé kuchyně s cílem vyléčit či snížit riziko chronických nemocí. Ale pozor: strava je jen z hlavních principů proti zánětu, stejně důležitá je práce s psychikou a emocemi, podpora detoxikace v těle, zdravý pohyb a spánek.

Jak vypadá systém zaměřený proti zánětu?
Komplexní systém zaměřený na civilizační nemoci, který je založený v první řadě na holistické medicíně, a zaměřený na chronické záněty jako jeden z hlavních faktorů chronických a civilizačních nemocí, praktikuji již od roku 2014. Svůj systém doplňuji rovněž o chronomedicínu (biologické rytmy, podle kterých upravuji režim), používám i mnohé vyzkoušené byliny a přípravky. Důležité je rovněž mé zaměření na detoxikaci organismu spojenou s regenerací, spolu s některými dalšími principy z jiných oborů alternativní medicíny.

ZAUJAL VÁS ROZHOVOR S MUDR. DAVIDEM FREJEM? PŘEČTĚTE SI JEJ CELÝ V ÚNOROVÉM VYDÁNÍ NOVÉHO FÉNIXE (2/2019).

Text: Redakce Nový Fénix
Foto: archiv MUDr. Davida Freje


Témata: alternativní medicína přírodní medicína celostní medicína Ecce Vita imunita holistická medicína MUDr.David Frej rozhovory zdravá strava

Diskuse ke článku


Dnešní horoskop

Aktuální číslo

Nejbližší akce

01.03.2019 - 31.12.2019

Praha

01.06.2019 - 30.09.2019

Žabí sklep zámku Valtice

11.06.2019 - 31.12.2019

Praha

24.08.2019 - 25.08.2019

Vyšehrad Praha

30.08.2019 - 17.09.2019

Praha (9.–17. 9.) a Ostrava (30. 8.–7. 9.)

05.10.2019

Novodvorská 803/82, 142 00 Praha 4

23.10.2019 - 28.09.2019

Zámek Rozsochatec

Další akce
Nový Fénix - top články měsíce, zvýhodněné předplatné , 12 čísel za cenu 11 a získejte dárek zdarma.