MANDALA ODRÁŽÍ DUCHOVNÍ PRINCIPY OD NEPAMĚTI

S Ivanou, autorkou působivých mandal, jsme se setkaly v jejím bytě. Tajemné obrazce mandal jsou zde všudypřítomné. Skutečnosti, že specificky vytvářené mandaly svými bibracemi mohou pomoci s překonáváním psychických a fyzických obtíží a s harmonizací čaker, působivě vyzývaly k pochopení.

MANDALA ODRÁŽÍ DUCHOVNÍ PRINCIPY OD NEPAMĚTI

„Mandala je určitá forma přesahující historii lidstva i bytí jako takového, může představovat strukturu lidského nitra, ale i existence nebo vesmíru.“

Dříve jste působila jako malířka a výtvarnice. Co vás vlastně přivedlo k tvorbě mandal?

Narodila jsem se do výtvarnické rodiny. Můj otec byl akademický sochař a matka je akademická malířka. I babička a dědeček ve volných chvílích malovali. A tak bylo jisté, že budu pokračovat v tradici rodiny, abych jejich umění ještě zvedla o stupínek výše. Malovala jsem od dětství. Naučila jsem se mnoho výtvarných technik. Byla jsem vedena k tvořivosti a umění si sama ve všem poradit. Vyučila jsem se pasířkou a na čas jsem pracovala v medailérské dílně Ústředí uměleckých řemesel. Pak přišly mé tři děti, a když povyrostly, vedla jsem výtvarné kroužky a nevědomky se navracela ke svému úkolu a vášni – malování. Hledala jsem cestu jak propojit své poslání se schopnostmi a výtvarným nadáním, a tak jsem absolvovala mnoho kurzů v esoterických oborech, dychtila jsem po každé informaci, která by podpořila rozvoj mých duchovních schopnosti. Něco ve mně mě vedlo, a já jsem ráda následovala hlas svého srdce, které vždy bilo jen pro jedinou věc – pomáhat lidem, Zemi, národu. Až jsem jednou vzala staré kružítko a namalovala svou první mandalu. Psal se rok 2000. Byla jsem jí ohromena. V jejích barvách jsem uviděla svůj dosavadní život i budoucí cestu. Spíše nevyšlapanou pěšinku tichého bojovníka za právo na důstojnost duše. Mé i druhých. Od té doby stále maluji a tvořím. V zimě doma v Praze a v létě na chalupě v Orlických horách.


Takže si jen tak malujete a máte z toho radost…

(Smích)… To by bylo pěkné, ale bylo by to málo. Věnuji se i dalším činnostem. Absolvovala jsem několik kurzů numerologie a stále jsem se zamýšlela nad tím, jak vliv volby jména a chování rodičů k dětem mohou ovlivnit celý život člověka. Hledala jsem nástroj jak předat vědomosti z kurzů Bakovy numerologie. A hlavně proto, ale nejen proto, byla v roce 2006 založena Křišťálová univerzita – škola věku Vodnáře pro každého, která dodnes rozvíjí vědomosti i praktické duchovní činnosti. Spektrum našich žáků je velmi široké. Za těch 12 let naši školu absolvovala řada dnes společensky a podnikatelsky aktivních a úspěšných lidí. Kurz je tříletý, vždy jeden víkend v měsíci mimo prázdnin. A rozhodně stojí za to.

Letos slavíme sté výročí od vzniku Československé republiky. Jakým způsobem téma vlasti ovlivňuje vaši tvorbu?

Poselství mých reinkarnací a vedení mého ducha mne již od dětství vedlo k silnému vztahu k České zemi. Dlouhodobá zkušenost s mými mandalkami mě přivedla v roce 2010 k vytvoření pracovní skupiny mimo Křišťálovou univerzitu, která je orientována na Českou zemi. Na povznesení ducha a duše národa a tím pozvednutí vědomí národa. Mandaly na podporu Českého národa jsou základním kamenem naší práce. Od té doby pravidelné vznikají tyto pracovní mandaly, které pomáhají České zemi k realizaci mému snu: Země Česká je rajskou zahradou „Miluji svoji zem, svoji vlast, miluji její přírodu, zvířata a lidi, a všemi silami pracuji na tom, abychom všichni pochoppili souvislosti a aby tak celý svět byl lepším“.


Zaujalo vás téma duchovních principů mandal? Přečtěte si celý rozhovor v čísle 10/2018.

Text: Daniela Fuxová, foto: archiv Ivany Stonjekové


Témata: ezoterika mandala mandaly duchovní principy malování mandal ivana stonjeková rozhovor umění duchovno léčení alternativní léčení

Diskuse ke článku


Další články

Dnešní horoskop

Aktuální číslo

Nejbližší akce

23.10.2018

Divadlo Bez zábradlí Praha

26.10.2018 - 28.10.2018

Vzdělávací a poradenské centrum, Bohuslava ze Švamberka 4, Praha

27.10.2018 - 29.10.2018

Praha

08.11.2018 - 11.11.2018

Etnosvět, Legerova 40, Praha 2

09.11.2018 - 11.11.2018

Výstaviště Praha Holešovice

22.11.2018 - 30.11.2018

Bratislava

Další akce
Nový Fénix - top články měsíce, zvýhodněné předplatné , 12 čísel za cenu 11 a získejte dárek zdarma.