UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO – AKCE ZRUŠENA

04.04.2020 - 04.04.2020

Kraj akce: Praha

Místo akce: Česká republika

Lektor:

Organizator: www.UklidmeCesko.cz

Dobrovolnická úklidová akce organizovaná spolkem Ukliďme Česko a ČSOP, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Aktuální info:

Organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko s politováním oznamují, že úklidové akce naplánované na letošní jaro se z důvodu vyhlášení karantény nemohou v plánovaném rozsahu uskutečnit. Až krize pomine, zdravotní vycházka do přírody přijde vhod a sebrat pár odpadků cestou lze vždycky…

***

Hlavní jarní úklidový den: 4. dubna 2020.

Kontakty:

http://www.uklidmecesko.cz
V roce 2019 proběhlo celkem 3 895 úklidů, do kterých se zapojilo celkem 157 163 dobrovolníků, kteří v přírodě vysbírali celkem 2 612 tun odpadů!

Přidat se k velkému jarnímu úklidu, ať už k organizátorům či dobrovolníkům, může opravdu každý. Stačí si založit vlastní úklidovou skupinu nebo se připojit k úklidu, který si vyberete z interaktivní  mapy na https://www.uklidmecesko.cz/map/. Každý kousek odpadu se počítá, a čím více dobrovolníků se  zapojí, tím větší kus přírody se podaří společnými silami uklidit.