HOROSKOPY NA ŘÍJEN


Nový Fénix vám každý měsíc přináší aktuální horoskop. Nahlédněte do zvěrokruhu a zjistěte, na co se můžete těšit v říjnu.

znamení beran
BERAN 20. 3.–20. 4.
Berani budou v období Vah poněkud ztrácet svou obvyklou akční a bojovnou přirozenost a budou nuceni vzít na vědomí i touhy a přání ostatních. Okolí jim nastaví konfrontační zrcadlo, v němž se beraní EGO objeví v pravém světle, a umožní tak Beranům zamyslet se nad možností zmírnění a zjemnění vlastní sebestřednosti. Po vstupu Slunce do znamení Štíra budou moci zase projevit svou útočnou bojovnost v celé své síle.
znamení býk
BÝK 20. 4.–21. 5.
Vládnoucí Venuše bude lákat smyslné Býky k společenským a tělesným radovánkám. Avšak Venuše pobývající v opozičním znamení, ve Štíru, může tyto touhy poznamenat sžíravým tónem. Ke konci měsíce, v čase Štíra, mohou Býci nést následky svého dřívějšího lehkovážného užívání si. Uran, který nedávno vstoupil do znamení Býka, začíná teď změn nemilujícím Býkům pořádně míchat kartami.
znamení blíženci
BLÍŽENCI 21. 5.–21. 6.
Čas Vah bude pro Blížence novou příležitostí pro seznamování se s dalšími lidmi, pro lehké a prchavé vztahy, pro učení i objevování nových zajímavých témat či směrů. Se vstupem Slunce do znamení Štíra budou pak Blíženci nuceni své nové známosti vytřídit, některé s větší zodpovědností přijmout a s jinými se rozloučit.
znamení rak
RAK 21. 6.–22. 7.
V čase Vah budou citliví Raci čelit reálné situaci ve svých vztazích, což pro ně bude další emocionální zátěž, která je donutí vystoupit ze své račí ulity nebo se ještě hlouběji zabarikádovat před vnějším světem. Uleví se jim až se vstupem Slunce do znamení Štíra, kdy budou opět citově podpořeni silným, čtyřmi planetami obsazeným, Štírem.
znamení lev
LEV 22. 7.–23. 8.
Aktivita Lvů nebude podporována žádnou planetou v ohnivých znameních, pro Lvy bude obtížné pouštět se cílevědomě do nových projektů a realizovat svá vlastní rozhodnutí, mohou být naopak okolnostmi donuceni, díky Marsu a Černé Luně v protilehlém znamení Vodnáře, dělat věci, které de facto dělat nechtějí. V období Štíra si budou muset dát pozor, aby se jejich předešlé nedomyšlené činy neobrátily proti nim.
znamení panna
PANNA 23. 8.–23. 9.
Panny budou ve svém pracovním úsilí nadále podporovány planetami v dalších zemských znamení, v Býku a Kozorohu. Vzdušné znamení Vah může Pannám trochu nadlehčit jejich úděl, zlepší se jim nálada a budou laskavější k sobě i k druhým, pokud v nich bude umírněno přílišné puzení ke kritice a sebekritice. V období Štíra pak budou mít příležitost k hlubšímu přerodu díky cílevědomé práci na svém vlastním sebezkvalitnění.
znamení váhy
VÁHY 23. 9.–23. 10.
Váhy ve vlastním znamení, v čase svých narozenin, mohou být inspirovány k novým plánům a prožitkům, jejichž realizaci podpoří prozáření Marsem ze vzdušného znamení Vodnáře. Neharmonické působení Saturna a Pluta ze znamení Kozoroha může působit na jedince narozené ve Vahách blokujícím nebo nátlakovým vlivem. Obtížné situace pramenící z těchto aspektů by bylo vhodné zpracovat v období Štíra.
znamení štír
ŠTÍR 23. 10.–22. 11.
Planety Venuše a Jupiter přítomné ve Štíru ještě zintenzívní silné štíří prožívání lásky a sexuality, ale 6. října přejde Venuše do retrográdního (zpětného) chodu, pro Štíry tato změna venušínské energie znamená hluboké zvnitřnění lásky ve všech podobách, tak jak jsou jen Štíři schopni sex a lásku prožívat. A až přejde Merkur (10. 10.) a Slunce (23. 10.) z Vah do Štíra, to pak bude štíří koncert – pod taktovkou protistojícího Urana – uragány i vodní víry, láska, čarování, skryté boje…
znamení střelec
STŘELEC 22. 11.–21. 12.
Počátkem října budou Střelci dost akceschopní, budou oslňovat svým pověstným šarmem, později ale budou pracně hledat, kam svou aktivitu namířit, ale nic moc důležitého se jim většinou nenamane. Brzy se začnou nudit a utíkat k akčním filmům nebo ke snům plným napínavých dobrodružství, v nichž vynikne jejich rytířská povaha. Někteří mohou začít meditovat a úspěšně pronikat do změněných stavů vědomí.
znamení kozoroh
KOZOROH 21. 12.–21. 1.
Kozorohům se díky harmonickému aspektu Saturn-Uran mohou objevit nová, zajímavá témata v životě, též se jim může podařit prolomit některé překážky, které jim stojí v cestě za naplněním jejich poslání. V období Vah budou nuceni respektovat i osoby a situace, s nimiž právě nerezonují, avšak v čase Štíra si už s nimi zase poradí po svém.
znamení vodnář
VODNÁŘ 21. 1.–18. 2.
Vodnáři, posíleni inspirativní vzdušnou energií Vah, budou hýřit nápady všeho druhu, leckdy v nich vzklíčí, vykvetou nebo uzrají zajímavé projekty, jejichž realizace posílená přítomností Marse ve Vodnáři, by mohla zlepšit životy mnohým lidem. V čase Štíra budou tyto myšlenky, nápady a projekty zhodnoceny a vytříděny – některé postoupí dál, jiné budou založeny nebo skončí v propadlišti.
znamení ryby
RYBY 18. 2.–20. 3.
Ryby budou podněcovány svým okolím k racionálnímu myšlení vlastnímu vzdušnému znamení Vah, jejich intuitivní mysli se to moc dařit nebude, Ryba na vzduchu marně lapá po dechu. Budou se snažit z různých debat vykličkovat, jak se dá, vždyť jsou mistry kliček, vytáček a úniků. V čase Štíra budou
Ryby už zase ve svém živlu a budou se zase koupat
na vlnách své bezbřehé fantazie.

Připravila Ing. Kateřina Marie Posoldová, astroložka, ilustrace: fotolia.com

Horoskop byl zveřejněný v čísle 10/2018.

OBJEDNEJTE SI PŘEDPLATNÉ NOVÉHO FÉNIXE JEŠTĚ DNES.

Témata: prognózy vztahy zdraví astro horoskop znamení práce peníze horoskopy na říjen

Diskuse ke článku

Aktuální číslo

Nejbližší akce

23.10.2018

Divadlo Bez zábradlí Praha

26.10.2018 - 28.10.2018

Vzdělávací a poradenské centrum, Bohuslava ze Švamberka 4, Praha

27.10.2018 - 29.10.2018

Praha

08.11.2018 - 11.11.2018

Etnosvět, Legerova 40, Praha 2

09.11.2018 - 11.11.2018

Výstaviště Praha Holešovice

22.11.2018 - 30.11.2018

Bratislava

Další akce
NOVÝ FÉNIX - TOP ČLÁNKY MĚSÍCE