HOROSKOPY NA KVĚTEN A ČERVEN


Připravila: Ing. Kateřina Marie Posoldová, astroložka, ilustrace: fotolia.com

BERAN 20. 3.–20. 4.

Berani budou podporováni silnější vesmírnou energií asi tak do 13. května, do tohoto data by měli stihnout vše, co si umanuli udělat, ať už jsou to pracovní či milostné záležitosti, sportovní a jiné soutěže nebo různé programy osobního růstu. Až přejde jejich vládnoucí planeta Mars do Ryb, budou brzděni vodním živlem, mohou ztratit svůj směr a podlehnout chaotickým situacím nebo depresím. Černá Luna, která prochází znamením Berana, upozorňuje na možné záludnosti, léčky nebo zrady, s nimiž se mohou ve svém soukromém životě setkat.

V červnu, po vstupu Slunce do Raka (letní slunovrat), budou Berani konfrontováni se svými skutečnými pocity a udělají dobře, když se jimi budou řídit.

BÝK 20. 4.–21. 5.

Býci v Máji, se Sluncem ve svém vlastním znamení, se často budou cítit přeplněni silami a tužbami, budou lákáni do přírody plné jarních voňavých květin a stromů. Budou zpracovávat více či méně podstatné změny ve svém životě, zvláště svobodné uvolnění časového rozvrhu a možnosti věnovat se sami sobě. To platí především pro Býky narozené v posledním dubnovém týdnu. Když pak přejde Slunce do znamení Blíženců, hodnocení předešlých situací i práce s tvůrčím vědomím je může posunout k vyšším vibracím.

Celý červen mohou Býci, pokud si to dovolí, prožívat díky své patronce Venuši (v Blížencích) vzletné lásky a milostná dobrodružství.

BLÍŽENCI 21. 5.–21. 6.

Blíženci budou mít po celý měsíc ve svém znamení Venuši, jejich oblíbeným tématem budou především partnerské vztahy. Z počátku měsíce mohou snadno upadnout do osidel lásky se značným erotickým podtextem. Když přejde Slunce do jejich znamení (21. 5.), zakrátko nastane novoluní v Blížencích a spolu s konjunkcí Merkura a Venuše v jejich znamení, stanou se z nich rázem básníci, spisovatelé nebo řečníci. Láska je bude inspirovat k nádherným tvůrčím projevům a touha po společenských setkáních je vyžene z domova ven.

Osudové okamžiky mohou potkat Blížence po vstupu Dračí Hlavy do jejich znamení (5. 6.), kdy se mnozí setkají s následky svých, často nezodpovědných, činů.

RAK 21. 6.–22. 7.

Raci na začátku měsíce budou muset vyvíjet hodně sil na to, aby si dali do pořádku fungování vlastních rodin, zkontrolovali stav zásob i potřeby a činnost rodinných příslušníků a zasáhli v případě potřeby ku pomoci rodu. Budou se muset pustit do činností, které již dlouho odkládali a do nichž nemají žádnou chuť. Až vstoupí Slunce do Blíženců, budou často zaskočeni rozporem mezi nutností jednat logicky a racionálně a vlastními hlubinnými pocity. Mohou totiž situace cítit jinak a přesto být hnáni do čistě rozumových řešení.

Období letního slunovratu (21. 6.), kdy Slunce vstupuje do jejich znamení, budou mnozí Raci prožívat silně emotivně, bude dobré, když nebudou příliš hodnotit minulé události.

LEV 22. 7.–23. 8.

V období Slunce v Býku (do 21. 5.) si Lvi budou potřebovat vytýčit jasné hranice proti svému okolí, ať už se jedná o oplocení pozemků nebo o osobní meze – nepouštět si lidi příliš k tělu. Volně se nadýchnout a rozšafně komunikovat budou moci až po vstupu Slunce do Blíženců. Lvi, kteří se narodili kolem 23. –26. července, mohou být brzděni ve svém rozletu nenadálými okolnostmi a budou muset šetřit silami. Též by se měli více věnovat svému zdraví. Saturn bude totiž stát delší dobu v opozici k jejich Slunci.

V červnu, po vstupu Slunce do znamení Raka, se Lvi budou věnovat především svým rodinám, tam bude potřeba vložit jejich pomocnou ruku i vřelé srdce.

PANNA 23. 8.–23. 9.

Panny mohou mít se svými poněkud rozvrkočenými láskami malý problém, budou mít potřebu si své protějšky trochu pohlídat a přivést je k pořádku. Panny narozené koncem září budou oplývat velice silnou intuicí, na niž se mohou spolehnout a vytvářet tak skvělé projekty díky svým geniálním nápadům. Až vstoupí Slunce do znamení Blíženců, budou si některé Panny zoufat nad neuspořádaností až chaosem svého okolí, až pochopí, že chaos je v je-
jich hlavách a že stačí si zklidnit vlastní myšlenky. Panny zrozené po polovině září budou muset přijmout své situace a podrobit se vyšší nutnosti.

Teprve, až v červnu přejde Slunce do znamení Raka, najdou v sobě Panny zase svou přirozenou rovnováhu a jejich neutuchající činnost bude jejich okolí prospěšná.

VÁHY 23. 9.–23. 10.

Květnové jarní dny zrozence ve Vahách přímo naplňují novou energií a vybízejí k toulkám rozkvetlou přírodou. Obzvláště se jim bude dařit, až osobní planety přejdou do přátelských vzdušných Blíženců, v době novoluní (22. 5.) tam bude Slunce, Luna, Merkur a Venuše. Laskavá Venuše bude celý měsíc podporovat partnerské vztahy, lásku, tvůrčí aktivity, avšak od 13. 5. bude retrográdní, ve zpětném chodu, to symbolizuje spíš niterné hledání lásky v sobě, hledání toho, co člověk může v sobě změnit, aby byl láskyplnější, láskyhodnější.

Až koncem června (25. 6.) se Venuše navrátí k přímému chodu a pak jejich niterné představy o lásce a tvořivosti se mohou uskutečnit.

ŠTÍR 23. 10.–22. 11.

Štíři už konečně musí také vylézt ze svých skrýší, májové Slunce s Uranem a Merkurem je k tomu přiměje. S odvahou vyjeví do světa své skryté pravdy, aby se věci pohnuly dopředu. Za úplňku s Lunou v jejich znamení (7. 5.) se pro ně vyjasní mnohé, co dříve jen tušili a oni budou ohromeni tím, co vše vyjde na světlo, jak různé situace z jejich života vykrystalizují a dostanou jiný smysl a řád. Jen lidé narození 23.–26. října budou muset nejprve zpracovat svůj strach, aby se mohli posunout dále.

Dobu letního slunovratu mohou Štíři trénovat svou jasnozřivost různými rituály, meditacemi nebo tajemnými procházkami v nočním lese plném bludiček.

STŘELEC 22. 11.–21. 12.

Střelci, díky Venuši v protilehlém znamení, se budou s šarmem jim vlastním s chutí předvádět před objekty svých tužeb oplývajíc svou příslovečnou dvorností a upovídaností. Budou se pouštět do bezbřehých dobrodružství, ale nemohou se divit, že budou někdy odkázáni do patřičných mezí. V době květnového novoluní v Blížencích budou obdařeni výkvětem inspirace a fantazie, kterou jistě projeví v písních, básních nebo v zajímavém blogu. Ale musí si dát pozor, aby se nerozjeli příliš, aby moc nepřeháněli, aby jim to zkrátka neujelo.

V červnu, po letním slunovratu, budou Střelci většinou trochu mírněni a brzděni ve svých bezuzdných dobrodružstvích, chtě nechtě, budou muset brát ohled na city okolí.

KOZOROH 21. 12.–21. 1.

Kozorozi s chutí vyrazí na dlouhé výlety do přírody, do hor. Do poloviny měsíce budou mít hodně energie a mohou ji využít k pilné práci třeba na zahrádkách nebo k podstatné změně ve svém životě. Saturn opustil jejich znamení dočasně, do července), i proto se jim bude volněji dýchat. S novými informacemi budou měnit i své názory a postoj k životu. Zvláště v období úplňku (7. 5.) se jim bude dobře meditovat i přemýšlet. Zvláště ti, kteří se narodili 14.–18. ledna, budou oplývat mocnou silou, mohou ji využít například k vůdcovským aktivitám.

Až 20. června přejde Slunce do znamení Raka, do jejich opozičního znamení, budou Kozorozi sklízet plody své předešlé práce.

VODNÁŘ 21. 1.–18. 2.

Do 13. 5. bude ještě Mars ve znamení Vodnáře a dodá zrozencům v tomto znamení patřičnou razanci a energii. Zvláště počátek května bude příznivý pro invenci a nové zážitky v lásce a vztazích vůbec. Až přejde Slunce do Blíženců, Vodnáři opět zachytí nový vítr, budou si užívat randění v přírodě i čerstvého vzduchu. Pracovní záležitosti, jednání, obchodní schůzky i technické projekty se budou Vodnářům dařit. Až pak přejde Merkur do Raka (29. 5.), budou možná některých svých trochu unáhlených kroků litovat, ale celkový výsledek bude pozitivní.

V červnu, po vstupu Slunce do znamení Raka, budou Vodnáři často nejistí svými cíli, jakou cestou se vydat. Budou postaveni před jistou volbu… A budou si muset vybrat.

RYBY 18. 2.–20. 3.

Rybám se v květnu bude docela dobře dařit. Pokud mají nějaký dlouhodobý zdravotní problém, nastává čas pro jeho vyléčení, zvláště pomocí refl exní terapie, frekvenční terapie, masáží nebo vhodným pohybem. Zvláště vhodná doba bude kolem úplňku. Až přejde Slunce do znamení Blíženců, svět se stane pro citlivé Ryby neuchopitelný. Budou mít často chuť někam utéct, schovat se, nebo budou mít pocit, že se druzí před nimi nějak zatajují, schovávají, že jim neříkají pravdu. Raději si budou v tichu snít své sny.

V červnu, až přejde Slunce do Raka, budou Ryby zase ve svém živlu. Vzchopí se a dokáží neomylně nalézt přesné místo ve svém životě.

 

***

Objednejte si časopis NOVÝ FÉNIX na tel: 777 333 370, e-mail: novyfenix@send.cz
zvýhodněné roční předplatné 399 Kč (501 Kč), půlroční 199 Kč
pro Slovensko na telefonním čísle + 421 267 201 931-33, e-mail: predplatne@press.sk
Info a jednotlivá archivní čísla: info@novyfenix.cz, tel: 773 337 230

***


Témata: numerologie a věštba astrologie a horoskopy

Diskuse ke článku

Aktuální číslo

Nejbližší akce

01.01.2020 - 31.12.2020

Praha

01.01.2020 - 31.12.2020

Praha

18.09.2020 - 20.09.2020

Výstaviště Praha Holešovice

21.09.2020 - 29.09.2020

Praha

21.08.2021

TOP HOTEL, Blažimská 4, Praha 4

Další akce
Top články měsíce v Novém Fénixu.