HARMONIZUJTE SVÉ ČAKRY

Čakry jsou psychická centra v těle, která jsou neustále aktivní bez ohledu na to, jestli si je uvědomujeme, nebo ne. Prochází jimi energie, která ovlivňuje lidskou psychiku. Moderní biologie vysvětluje její působení jako chemické změny způsobené endokrinními žlázami, jejichž sekrety se přímo vyplavují do krevního oběhu.

HARMONIZUJTE SVÉ ČAKRY

Dávní filosofové východu připisovali tyto změny pěti tattvám neboli elementům – Zemi, Vodě, Ohni,
Vzduchu a Éteru (Ákáša). Tyto elementy jsou v neustálém pohybu a jsou v souladu s rytmy našeho těla.

JAK VLASTNĚ ČAKRY FUNGUJÍ?
Čakry nemohou být z materialistického a fyziologického hlediska zcela popsány. Tak jako obraz nemůže být popsán výčtem linií, barev a stínů, přestože se dá říci, že tvoří jeho základní strukturu, stejně tak nemohou být popsány čakry termíny psychologie, fyziologie i jiné materiální vědy. Čakry jsou centra aktivity velmi jemné vitální síly (prány). Tyto síly jsou v souznění s parasympatickým, sympatickým a autonomním nervovým systémem, jímž jsou spojeny s hrubým tělem.

VLASTNOSTI ČAKER
Vlastnosti čaker se dají těžko popsat slovy nebo zachytit obrázky. Každé takové popsání nebo zobrazení jejich kvality je třeba brát jen jako symbolické, jako prostředníka, který vás vede k jejímu  pochopení. Zážitek však lze najít jen v sobě. V každém centru se objevují vibrace všech barev, ale jedna dominuje. Každou čakru je možné charakterizovat sítí vztahů. Jsou jim připisovány písmena, mantry, živly, božstva, zvířecí symboly, emoce a jiné. Obrazec čakry je symbolem, ale zároveň představuje nevědomé a podvědomé aspekty mysli. Při soustředění na kresbu čakry se odkrývají sanskáry neboli karmické informace a archetypy odkrývají, dostávají se na povrch do vědomé mysli a je možné je zpracovat.

Velké shrnutí seriálu o čakrách, který v Novém Fénixu probíhal od února do října 2018, najdete v čísle 11/2018. Těšit se můžete také na meditace zaměřené na jednotlivé čakry s krásnými, harmonizačními mandalami Ivany Stonjekové najdete. Archivní čísla se všemi díly seriálu (2/2018-10/2018) si můžete objednat ZDE.


Text: redakce, foto: pixabay.com


Témata: energie zdraví harmonie alternativní medicína čakry harmonizace elementy

Diskuse ke článku


Další články

Dnešní horoskop

Aktuální číslo

Nejbližší akce

17.11.2018 - 18.11.2018

Centrum Manaia, Riegrova 6, 612 00 Brno

18.11.2018

Studio Třetí oko, Jičínská 6, Praha 3

21.11.2018

Praha - Obecní dům, Smetanova síň

22.11.2018 - 30.11.2018

Bratislava

Další akce
NOVÝ FÉNIX - TOP ČLÁNKY MĚSÍCE