EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S DANIELOU DRTINOVOU: Žiju ve dvou světech

I přes pověst nesmlouvavé televizní moderátorky je Daniela drtinová duchovní ženou s hlubokým vnitřním světem a smyslem pro rovnováhu. V nečekaně otevřeném rozhovoru pro Nový Fénix mluví o svém dávném dětském snu, o tom, jaké je přecházet mezi vnitřní a vnější realitou, o řádu, víře, změně paradigmatu i o štěstí.

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S DANIELOU DRTINOVOU: Žiju ve dvou světech

Text: Petra Martínková, foto: Petr Burda

 

Kdybyste měla v pár slovech popsat sama sebe, jaká slova byste zvolila?

Cílevědomá, hledající, nejednoznačná…

Přijde mi, že ve svých rozhovorech jdete velmi do hloubky, často do vnitřního světa lidí. Zajímá vás psychologie?

Zajímá mě velmi. Když se potkám s nějakým člověkem, obvykle se ho neptám sáhodlouze na to, kde byl a co přesně tam dělal, ale budu se ho ptát, jak se tam cítil, co se při nějaké činnosti odehrávalo v jeho vnitřním prostoru. Obecně mě fascinuje stav, a taky se ho snažím dosáhnout, kdy na to, jak se budu vnitřně cítit, už nebudou mít vůbec vliv vnější podmínky. Jako že venku se mohou čerti ženit a já budu nepohnutě klidná. Tak to je můj cíl. Zatím se mi to ne vždycky daří. A takhle to mám i s mými hosty. Když přijdou do studia a nejsou to přímo politici, s nimiž řeším denní politickou agendu, snažím se jít pod povrch. Dostat se lidem pod kůži. Zajímá mě jejich vnitřní svět.

V jednom rozhovoru jste říkala, že objektivnost (při rozhovorech) je otázka psychické odolnosti, jste psychicky odolná?

Myslím si, že jsem psychicky odolná. Nebojím se psychického utrpení. V čem tak odvážná nejsem, to je fyzické utrpení. Před bolestí mám opravdu respekt.

 

JAKOU ROLI HRAJÍ V ŽIVOTĚ DANIELY DRTINOVÉ MUŽI A JAK SE ZBAVUJE STRESU SE DOČTETE V CELÉM ČLÁNKU, KTERÝ VYŠEL V LETNÍM SPECIÁLU NOVÉHO FÉNIXE 7-8/2020.

 

Věříte alternativní medicíně, homeopatii a psychosomatice?

To ano, to věřím. Ale třeba na psychosomatice už dnes není nic alternativního. Dnes už je součástí formálního vzdělávání, je to normální lékařský obor. Dnes už máte možnost „změřit“, jak chemicky ovlivní vaše tělo negativní emoce: stres, hněv, strach. Na tom není nic nevědeckého. Co za chemický výbuch v těle vám způsobí třeba silný
úlek. A naopak jak zase zdravé tělo ovlivňuje vaši mysl. Což, opět, už dobře věděli i naši předci – ve zdravém těle zdravý duch. A homeopatika mi pomohla v dávných časech, kdy jsem měla akutní ledvinové potíže, autoimunitního rázu. Teď už jsem je ale roky nepotřebovala. Taky čínskou medicínu jsem jeden čas využívala.

Máte v životě štěstí? Co pro vás bylo největší momentem štěstí?

Štěstí je jen muška zlatá . Samozřejmě narození dcery Natalie. Štěstí je pro mě stav, podobně jako svoboda. A štěstí mám v tom, že mohu žít ve stavu harmonie, naplnění a že můžu hledat, jsem věčný hledač. Že mohu směřovat a hledat v hlubinách. Tam jsem doma. Tahle harmonie se pak projevuje i ve vztazích a v práci. Myslím, že mám hezké vztahy s nejbližšími, i když jsem nezvládla manželství, a taky jsem šťastná, že mám DVTV a lidi v ní. Taky mám velké štěstí v tom, že jsem nikdy nemusela dělat nějaké fatální kompromisy.

NENECHTE SI UJÍT CELÝ ČLÁNEK V DVOJČÍSLE NOVÉHO FÉNIXU 7-8/2020. NYNÍ V PRODEJI!


PŘEDPLATNÉ časopisu Nový Fénix (roční, půlroční, čtvrtletní i jednotlivá vydání).
Tel: 777 333 370, e-mail: novyfenix@send.cz
Pro Slovensko na tel. čísle: +421 267 201 931-33, e-mail: predplatne@press.sk

Info a jednotlivá archivní čísla: info@novyfenix.cz, tel: 773 337 230
Čtete-li rádi on-line, časopis získáte z pohodlí domova také na:
https://www.alza.cz/novy-fenix


Témata: Osobní rozvoj energie rozhovory osobní rozvoj životní styl náboženství Daniela Drtinová

Diskuse ke článku


Dnešní horoskop

Aktuální číslo

Nejbližší akce

01.01.2020 - 31.12.2020

Praha

01.01.2020 - 31.12.2020

Praha

16.03.2020 - 31.05.2020

Praha

09.06.2020 - 17.06.2020

Praha

22.08.2020

TOP HOTEL, Blažimská 4, Praha 4

18.09.2020 - 20.09.2020

Výstaviště Praha Holešovice

Další akce