Astro na duben

Obvykle se duben vnímá jako první jarní měsíc, kdy všechno kypí, rodí se mláďata, trávníky svítí pampeliškami a radost ze života polévá každého, kdo je alespoň trochu živý.

Astro na duben

Duben (tedy alespoň jeho první dvě dekády, kdy je Slunce v bouřlivém Beranu) však v sobě skrývá i mnohá úskalí. Vzhledem ke Slunci v Beranu, a vzhledem k tomu, že v Beranu mohou být i oba průvodiči Slunce – tedy Merkur a Venuše – jde o měsíc, kdy hrozí akutní nebezpečí, že energie vybuchne, zrozenec se s ní nepopasuje, nevezme v úvahu všechny možné důsledky svých činů a aktivuje tak průšvihy, bez nichž by se život jeho i život jeho blízkých docela dobře obešel. Potíž je navíc v tom, že Slunci, které je po převážnou část dubna v Beranu, vládne Mars, který nutí ke sportovním výkonům a hlavně  k riziku i lidi, kteří jsou jinak opatrní a celkem rozumní. V takovém případě hrozí nebezpečí, že své kvality dokazují tak, že si tím zničí záda a veškeré svaly. Jde o případ netrénovaných cyklistů, kteří v první hezké neděli sednou na kolo, ujedou na jeden zátah sedmdesát a více kilometrů, a pak se diví, že ráno nevstanou z postele. Druhým a značně nebezpečnějším případem jsou mladí mužové, jimž testosteron stříká i ušima, a kteří mají mezi stehny raději chladný kov než teplé dívčí tělo (to není z mé strany cynismus, ale vysvětlení, které mi jeden z nich podal). Ti pak usedají na své silné stroje, nesou se jako vítr a občas skončí naprosto jinak, než by původně chtěli. Pro tyto skupiny, ale i jejich blízké mají planety velice dobrou zprávu! Letošní duben je totiž koncipován tak, aby beraní energie a zdravý rozum zůstaly v rovnováze, což znamená, že se nebezpečí úrazu silně snižuje. Merkur totiž prochází až do 20. dubna Býkem. Potom se sice vrací do Berana, ale to už bude zase v Býku Slunce, které situaci zmírní a dávku zdravého rozumu a opatrnosti poskytne i lidem, kteří jindy ničemu takovému nevěří. Venuše je sice v prvních dvou dubnových dnech v Beranu, ale pak se vrací do Ryb, kde se zdrží až do 26. dubna. Vzhledem k tomu, že je v Rybách v povýšení a tedy velice silná, lze tohoto postavení využít pro posílení mezilidských vztahů, zejména romantické lásky. Pokud chcete svůj vztah změnit k lepšímu, využijte k tomu dny kolem 15. dubna. Venuše se točí do přímého chodu, ale Merkur už v přímém chodu je. Slova, která budete s pomocí takto spojených planetárních energií pronášet, budou na jedné straně zamilovaná, ale na druhé rozumná. Kdybyste náhodou chtěli partnera přesvědčovat, že si nedovedete představit nic krásnějšího, než je váš společný život, nebojte se a klidně mu to řekněte. Stejně tak jde o dny, které jsou vysoce vhodné k hledání rozumného kompromisu v práci. Planety se postarají, aby ucho rozumným návrhům otevřel i ten  nejautoritativnější šéf. A o tom, že  se po tak krásně a rozumně prožitém dubnu otevírá pro všechny ještě hezčí máj, nemůže být pochyb…

Pokud však máte z výše zmíněného pocit, že se letos jaro bude odehrávat jen ve znamení citů a domluv, a že na pořádnou akci, která si vyžaduje nasazení energie, nedojde, není to pravda. Planeta akce – tedy Mars – se sice až do 21. dubna pohybuje opatrným Býkem, ale zároveň vytváří trigon s Plutem z Kozoroha (přesný je 6. dubna). Pokud chcete jeho síly využít, naplánujte si na tyto dny jednání, kde je potřeba sice logicky myslet, ale kde je taky nutné projevit autoritu. O to, abyste měli cit pro míru, se podle výše uvedeného rozpisu postará Merkur spolu s Venuší.

Hodně štěstí v záležitostech citových i ryze praktických vám přeje Vaše dr. Jarmila Gričová.


Jarmila Gričová

Astrologií se zabývá od konce 80. let. Už dvanáctým rokem píše astrologické kalendáře, překládá knihy z oblasti astrologie.


Diskuse ke článku


Další články

Dnešní horoskop

Aktuální číslo

Nejbližší akce

01.01.2020 - 31.12.2020

Praha

01.01.2020 - 31.12.2020

Praha

23.08.2020

ČR a SR

18.09.2020 - 20.09.2020

Výstaviště Praha Holešovice

21.09.2020 - 29.09.2020

Praha

21.08.2021

TOP HOTEL, Blažimská 4, Praha 4

Další akce
Top články měsíce v Novém Fénixu.